Elbar birra shqiptare që na bën krenar

13 Qershor, 20:14| Përditesimi: 13 Qershor, 20:19

  • Share

Birra shqiptare Elbar, e cila prej disa vitesh është lider në tregun shqiptar, ka fituar në muajin qershor MEDALJEN E ARTË në konkursin ndërkombëtar Monde Selection 2024, për standardet më të larta në cilësinë, imazhin, paketimin dhe shijen e birrës.

Ky çmim prestigjoz iu dorëzua përfaqësuesve të kompanisë në ceremoninë madhështore të ndarjes së cmimeve në Vienë, Austri, me pjesëmarrjen e prodhuesve më prestigjozë nga i gjithë globi.
Medalja e artë është një vlerësim i rëndsishëm për këtë markë birre ‘made in Albania’, duke u bërë kështu edhe një krenari shqiptare.  

Birra shqiptare Elbar që prodhohet në fabrikën e Glinës me standardet më të larta të prodhimit, me teknologjinë më moderne nga Krones, është bërë prej vitesh pjesë e pandashme e jetës së konsumatorëve shqiptar. Jo vetëm në festa dhe gëzime familjare, por edhe përmes ‘FESTËS SË MIQËSISË’ që prej 9 vjetesh shëtit çdo verë në shumë qytete shqiptare duke sjellë tingujt e muzikës së zgjedhur, shumë argëtim dhe surpriza bashkë me shijen e birrës Elbar.

Birra shqiptare që na bën krenar !

M.Q.//ReportTv.al
  • Sondazhi i ditës:

    A besoni se SPAK do të bëjë drejtësi për 21 janarin?