Edmond Spahon e ‘lëshojnë nervat’ në komision, i kthehet Bilalit: Të kesh turp! I hakërrehet dhe Vokshit: Më jep fjalën

25 Prill, 12:13| Përditesimi: 25 Prill, 12:44

  • Share

 

Deputetin demokrat Edomd Spaho duket se e kanë ‘lëshuar nervat në mbledhjen e Komisionit Hetimor për Shëndetësinë’. Spaho pasi ofendoi deputetin socialiste Edona Bilali duke i thënë “të kesh turp”, iu kthyer edhe Vokshit nga radhët e tij.

Spaho: Kjo tregon mungesë serioziteti, s’ka të bëjë jemi burrë apo jemi gra, ka të bëjë me seriozitetin e asaj që po diskutojmë në komision, nuk kam parë në 30 vite një komision që të ngelet në këtë fazë.

Komisioni mbledh të dhëna për çështjen. Të dhënat mund të jenë informacione zyrtare dhe jo zyrtare. Komisioni merr të dhëna nga burime të drejtpërdrejta pasi.. Ore ju s’doni të punoni, ju s’doni të punoni. Unë po ju them. Kemi një drejtoreshë të Shërbimeve Juridike merreni ta lexojë ligjin. Ju nuk doni të hetoni.

 


Lajmi kryesor:

3 orë debat pa rezultat në komisionin Hetimor të Shëndetësisë, mazhoranca mblidhet pa opozitën! Miraton planin hetimor


SI.E.//ReportTv.al
  • Sondazhi i ditës:

    Shqipëria luan ndaj Italisë sfidën e parë në Euro 2024, kush fiton?