Mats Hummels

E mbylli me Dortmundin, Mats Hummels interes nga tre 'big-ët' Serie A

4 Qershor, 16:51| Përditesimi: 4 Qershor, 17:11

  • Share

Mbrojtësi veteran i Gjermanisë, Mats Hummels për herën e dytë do largohet nga Dortmundi, por këtë radhë përfundimisht. Për 35-vjeçarin ka interes nga Roma në Serie A.

Veterani ishte vendimtar për verdhezinjtë që të shkonin në finalen e Champions Leagu, ku humbën 2-0 ndaj Real Madrid të shtunën e kaluar. Finalja ishte ndeshja e fundit për Hummels me verdhezinjtë, teksa në fundin e karrierës kërkon një përvojë të re.

Interesi i Romës është i fundit në radhë. Inter, Juventus, Milan dhe Newcastle United janë skuadrat e tjera që duan transferimin e gjermanit.

S.DH/ReportTv.al
Komento
  • Sondazhi i ditës:

    Jeni dakord që në Shqipëri të ndalohet përdorimi i euros për pagesa?