'E bëri Sorosi', Poli Hoxha ironizon pretendimet për non-gratën e Berishës: E bënë alienët

11 Prill, 22:41| Përditesimi: 12 Prill, 00:33

  • Share

Në 'Frontline' gazetari Poli Hoxha dhe juristja Adriana Kalaja debatuan sa i përket non-gratës së Berishës. Hoxha u shpreh se ishte DASH që vendosi duke ironizuar pretendimet për 'dorën' e Sorosit.

Poli Hoxha: Të kujt janë mor zotëri? Nuk janë të Partisë Demokratike, pasi rezulton ende e Lulzim Bashës. U vulos u dhanë fonde për atë parti. Status-quo është kjo. Këtu Gazment Bardhi deri para pak kohësh në faqen zyrtare thoshte kryetar grupi dhe sekretar i përgjithshëm. Sa u bë nënkryetar e hoqi. Kush e bëri? U mblodh gjë kuvend i PD? Unë njoh institucionet, KQZ, Kolegj, KAS etj. Ai vendim i Gjykatës së Lartë i thotë Apelit dhe juve duhet të merrni vendimet e KQZ, Kolegjit, KAS të cilat janë vendime gjykate të formës së prerë. Me kë garuat në Kukës? Çfarë logo kishte në fletë? Nuk jeni PD, sipas institucioneve, sipas ligjit.

Luan Baçi: Sipas Edi Ramës.

Kalaja: Vendimi i Apelit u zhbë. Është në fuqi vendimi i Agron Zhukrit, por nuk është i formës së prerë. Janë në fuqi gjithë vendimet e 11 dhjetorit. Në këto vendime, është shkarkuar edhe zoti Bardhi si sekretar i përgjithshëm. Presim që vendimi i shkallës s ëparë të marri formë të prerë.

Hoxha: Kjo përçarje filloi nga Shtetet e Bashkuara, kur thanë që duhet të hiqni nga grupi parlamentar atë që kemi shpallur non-grata.

Kalaja: Kjo është gjysma e vërtetës. E bëri Lulzim Basha, Edi Rama.

Hoxha: E bëri Soros, e bënë alienët.

Kalaja: Pa prova.

Hoxha: Mirë 3 vjet që hëngrën bar. Por çështja kthehet në zero.

Kalaja: Nuk thanë Shtetet e Bashkuara, por një ambasadore e korruptuar. Shumë shpejt do njiheni me veprimet, pasi kanë bërë një autogol.


Lajmi kryesor:

Mandati i Xhaçkës nuk shkon në Kushtetuese, deputeti Baçi në 'Frontline': Rama urdhëroi! Socialistët e mbrojtën në bllok kokëulur


G.K//ReportTv.al
  • Sondazhi i ditës:

    Si e vlerësoni urdhrin për heqjen e pushimeve verore për policët?