Durrës, i vuri tritol magazinës, në kërkim 24 vjeçari

15 Maj, 13:31| Përditesimi: 15 Maj, 13:34

  • Share

DURRES- Një 24 vjeçar është arrestuar pasi akuzohet se vuri tritol në një magazinë në fshatin Shkafane të Durrësit.

Ngjarja u regjistruar pak para mesnatës së djeshme mit , rreth orës 23:45, të datës 14.05.2024.

Me tu njoftuar se në magazinën në pronësi të shtetasit L. M., 50 vjeç, në fshatin Shkafane, kishte ndodhur një shpërthim me pasojë vetëm dëme materiale, shërbimet e Postës së Policisë Manzë kanë shkuar në vendngjarje. Si rezultat i veprimeve të shpejta hetimore është identifikuar autori i dyshuar i rastit, shtetasi E. B., 24 vjeç, banues në fshatin Rrotull.

Vijojnë kërkimet për kapjen e tij, si dhe në drejtimin e Prokurorisë së Durrësit, vijojnë hetimet për të provuar ligjërisht rrethanat e këtij rasti.

S.G/ReportTv.al
Komento
  • Sondazhi i ditës:

    A jeni dakord që personat e së njëjtës gjini të martohen ligjërisht?