Durrës, arrestohet 30-vjeçari, iu gjetën 116 mijë € në makinë, dyshohet të ardhura nga krimi (EMRI+VIDEO)

21 Mars, 12:05| Përditesimi: 21 Mars, 12:23

  • Share

Një 30-vjeçar ka rënë në prangat e policisë në Durrës, pasi iu gjetën në automjet 116 685 euro, që dyshohet nga policia se janë përfituar në mënyrë të kundërligjshme.

Denis Trebeshina u arrestua në kuadër të operacionit ‘Sundimi i ligjit’ që vijon në mbarë vendin.

Hetuesit e krimeve ekonomike-financiare kishin informacione për një shtetas që posedonte një shumë të madhe parash. Ata e ndaluan të riun në lagjen nr.17 në Durrës dhe gjatë kontrollit iu gjetën paratë që u sekuestruan.

Ndërkohë vijon puna hetimore për vërtetimin e burimit të të ardhurave të këtyre parave që u gjetën në automjetin e 30-vjeçarit. Ndërsa materialet proceduriale i kanë kaluar Prokurorisë.

G.K//ReportTv.al
Komento
  • Sondazhi i ditës:

    'Rasti Qefalia', a fshihen gjobat pas akuzave të Këlliçit, Nokës, opozitës?