Domate të mbushura pa pjekje nga zonja Albana

10 Korrik, 12:06| Përditesimi: 10 Korrik, 12:08

 • Share

Domate të mbushura pa pjekje

Përbërësit:

 • 6 domate
 • 80 gr kunguj të njomë
 • 80 gr bukë
 • 1 qepë e kuqe
 • 1 karrotë
 • Borzilok
 • Kripë, piper i zi

Përgatitja:

Domateve i presim pjesën e sipërme si kapak. Largojmë tulin dhe e kullojmë në sitë, shtojmë kripë, piper dhe vaj. Kaurdisim qepën e grirë në kubikë, shtojmë karrotën gjithashtu të prerë në kubikë. E kaurdisim dhe më pas shtojmë kungujt e prerë në disqe. Presim bukën në kubikë dhe e kalojmë në kaurdisje në tigan tjetër. I bashkojmë të dy masat. Rregullojmë shijen me borzilok dhe erëza dhe mbushim domatet duke i spërkatur me lëngun e tulit të tyre.

MC/ReportTv.al
Komento
 • Sondazhi i ditës:

  Hapësirat publike në plazhe, sipas jush janë: