Dibër/ Flakët përfshijnë tokën bujqësore në njësinë Fushë-Bulqizë, zjarrfikësit shpëtojnë banesën nga zjarri (FOTO+VIDEO)

10 Prill, 21:37| Përditesimi: 10 Prill, 21:51

  • Share

DIBËR - Njê vatër zjarri në njësinë Fushë-Bulqizë në fshatin Dragua ka përfshirë disa hektarë tokë bujqësore dhe ferra.

Fillimisht një banesë aty pranë është rrezikuar nga zjarri masiv, por falë ndërhyrjes në tokë forcat zjarrfikëse kanë kufizuar përhapjen e flakëve dhe arritjen e tyre te banesa.

Ende nuk është i qartë shkaku i këtij zjarri, por policia ka nisur hetimet për rastin.

Lajmi në përditësim...

K.M//ReportTv.al
Komento
  • Sondazhi i ditës:

    A po jep rezultate lufta e SPAK ndaj grupeve kriminale?