Deti i Kuq/ Grupi Houthis sulmojnë një anije amerikane

22 Shkurt, 22:51| Përditesimi: 22 Shkurt, 22:53

  • Share

1706206838_etynedtumtjur6um8rd.PNG

Grupi Houthi

Rebelët Houthi të Jemenit kanë deklaruar se kanë vënë në shënjestër një anije amerikane në Detin e Kuq me një sërë dronësh, si dhe një sulm me raketa ndaj një anijeje tregtare britanike në Gjirin e Adenit dhe objektivave izraelite pranë Umm al-Rashrash, raporton “Al Jazeera”.

“Forcat e Armatosura të Jemenit këmbëngulin në ruajtjen e detyrave të tyre fetare, morale dhe humanitare ndaj popullit palestinez dhe në mbrojtje të Jemenit të tyre të dashur përballë agresionit amerikano-britanik. Operacionet tona ushtarake nuk do të ndalen nëse nuk do të pushojnë agresionin ndaj popullit palestinez në Rripin e Gazës”,- tha grupi jemen në një deklaratë.


Lajmi kryesor:

Lufta në Gaza/ Mbi 29 mijë palestinezë të vrarë dhe rreth 70 mijë të plagosur që nga fillimi i luftës! WSJ: Hamas do të lironte pengjet izraelite në këmbim të 3 mijë të burgosurve palestinezë


K.M/ReportTv.al
  • Sondazhi i ditës:

    Ilir Meta sulmon kreun e SPAK, si e vlerësoni?