Dëshironi të punoni në Aeroportin e Vlorës? Nisin rekrutimet për stafin, ja kriteret që duhet të plotësoni

9 Janar, 16:35| Përditesimi: 9 Janar, 16:48

 • Share

Ndërtimi i Aeroportit Ndërkombëtar të Vlorës pritet të përfundojë në fund të këtij viti dhe më pas të hyjë në fazën e operimit vitin e ardhshëm. Së fundmi institucioni i Aerportit të Vlorës, ka shtruar nevojën për përgatitjen e stafit të nevojshëm edhe nga kompanitë shtetërore të lidhura me aviacionin.

Ditën e sotme (9 janar), ‘Albcontrol’ ka njoftuar hapjen e aplikimeve për vendet vakante për të cilat kërkohen 6 inxhinierë, 7 specialistë ARO dhe 7 vrojtues METEO. Kusht kryesor është diploma e nivelit të parë në shkenca inxhinierike, inxhinieri elektronike, telekomunikacioni, shkenca kompjuterike, TIK, Shkenca Natyrore, Matematikë dhe Fizikë.

Kusht tjetër është gjuha angleze, ndërsa rekrutimet do të mbeten të hapura deri në fund të muajit janar.

B.V/ReportTv.al
Komento

Komente

 • erald agushi: 02/03/2024 05:08

  Pershendetje jam I interesuar per ndo nje vend Pune,Si shofer I pergjithshem, ose mir mbajtes

  Përgjigju
 • Eriselda: 10/02/2024 12:41

  Pershendetje!Aktualisht jam duke studiuar Informatike-Ekonomike ne Universitetin e Tiranes , jam ne vit te dyte bachelor. Jam e interesuar per nje pozicion pune. Faleminderit!

  Përgjigju
 • Klea: 13/01/2024 15:12

  Pershendetje, kam mbaruar per Fizike ne vitin 2002 ,dhe prej atij viti punoj si mesuese fizike, kam 10 vite eksperience si drejtuese dhe do doja te provoja te aeroporti i Vlores.

  Përgjigju
 • Eglatin Isufi: 12/01/2024 18:54

  Pershendetje kam mbaruar master financ…flas italisht anglisht Dhe aktualisht punoj si menaxher dhe ekonomist ne biznese te ndryshme isha i interesuar per pune.

  Përgjigju
 • Bilbil: 10/01/2024 14:49

  Pershendetje,kerkoj te punesohem ne aeroportin e vlores Flas anglisht Spanjisht Rusisht Rumanisht Portugalisht

  Përgjigju
  • Coke: 10/01/2024 21:40

   Tani per llac ka nevoje

 • Bexheti: 10/01/2024 11:49

  @Elidonmema941, Paraqitu te lutem ne date 12.01.2024 ne oren 10.00 prane aeroportit

  Përgjigju
 • Kavalona: 09/01/2024 21:31

  VLORË* me Ë ose Valona...apo VLON!

  Përgjigju
  • Hanife shehi: 10/01/2024 12:39

   Kam nevoj per ëun di gjuhen italishte

  • [email protected]@gmail.com: 09/01/2024 23:32

   Prshn jm intrsuar per pun n aeroportin e vlors

 • Sondazhi i ditës:

  A besoni se SPAK do të bëjë drejtësi për 21 janarin?