Foto ilustruese

Bllokohet në Kurbin zetori me skafin e ngarkuar me kanabis gati për trafik

11 Mars 2020, 23:18| Përditesimi: 11 Mars 2020, 23:20

 • Share

Në Gotull të Kurbinit është bllokuar mbrëmjen e sotme një zetor mbi të cilin ka qenë i ngarkuar një skaf plot me kanabis. Zetori po transportonte skafin gati për trafik. Në vendin e ngjarjes kanë shkuar forca të shumta policie.

Sipas burimeve konfidenciale ka qenë policia kufitare e cila ka njoftuar për zetorin dhe skafin pasi iu zhduk pa gjurmë efektivëve.

Sasia e kanabisit ende nuk është peshuar, por nga të dhënat e para mësohet se është e konsiderueshme.

Komento

Komente

 • Papi: 12/03/2020 17:12

  Bo bo ki sirjai bashke me polici beni vete me trasporte hashashi miren nga tepelena.per cdo kile hashashi na merr 100 ero.ne dore.na shoqeron vete.

  Përgjigju
 • kujtim: 12/03/2020 08:47

  Shume e cuditshme,si u iku zetori policeve,pa mire skafi qe fluturoj.Hajde polici hajde.Po shefi i komisariatit nuk e di ku vajti zetori ? Sepse zetori filloj levizjen me dijeni te tije.Nuk behet asnje levizje pa lejen e shefeva te komisariateve te cilet e kane mendjen vetem te mbushin xhepat. Ne Sarande shefi i komisariatit shoqeroh ruleten italjane vete, qe u kap ne greqi me 1.2 ton hashash.I dine drejtori policise keto ? apo i lejon vete.

  Përgjigju
 • Sondazhi i ditës:

  Shqipëria skualifikohet nga Euro 2024, a ju pëlqeu loja e Kombëtares