Basha poston foto me Kurtin pas votimit për Kosovën në KiE: Duke ndarë gëzimin e kësaj arritje të madhe

16 Prill, 22:12| Përditesimi: 16 Prill, 22:31

  • Share

1713298479_basha.jpg

Kreu i PD Lulzim Basha ka publikuar foto me kryeministrin e Kosovës Albin Kurti menjëherë pas votimit pro antërësimit të Kosovës në Këshillin e Evropës.

"Me kryeministrin e Kosovës Albin Kurti duke ndarë gezimin e kësaj arritje të madhe për Kosovën. Tani e gjithë energjia tek hapi tjetër që uroj dhe shpresoj në maj t’i vendosë vulën përfundimtare anëtarësimit të Kosovës në Këshillin e Europës", shkruan Basha.


Lajmi kryesor:

Asambleja voton pro anëtarësimit të Kosovës në KiE, Rama: Hap historik dhe i drejtë, i dha çka i takonte! Basha: Ditë e madhe për shqiptarët


B.K/ReportTv.al
  • Sondazhi i ditës:

    A po jep rezultate lufta e SPAK ndaj grupeve kriminale?