Bardhi bëri kërkesë për rikthim të deputetëve në grupin e PD-së, Kikia: Logjikë e palogjikshme, i bie të kthehen tek Basha

11 Prill, 22:20| Përditesimi: 11 Prill, 22:56

  • Share

 

Mentor Kikia ngrit pikëpyetje për kërkesën e Gazmentit Bardhit drejtuar kryeparlamentares Nikolla për të rikthyer në grupi parlamentar deputetët e PD-së të përjashtuar nga Lulzim Basha.

Por Kika pyet se kush është PD-ja, pasi vulën e ka Basha.

'Ngado që të rrotullohemi kthehemi tek pika A. Pyetja është kush është Partia Demokratike? Janë dy grupe. Grupi mazhoritar dhe grupi tjetër me zotin Basha. Të dyja palët pretendojnë se janë PD. Logjika e palogjikshme të çon se ky grup i madh do të shkojë tek grupi i vogël. Çështja është për të gjetur shtegun e duhur. Vazhdon të mbetetet e paqartë kush ftohet se shkon ku. Të përjashtuarit ishin Berisha me grupin e parë. Dhe tani ftohen për tu rikthyer. Vulën e mban Basha', thotë Kikia.


Lajmi kryesor:

Mandati i Xhaçkës nuk shkon në Kushtetuese, deputeti Baçi në 'Frontline': Rama urdhëroi! Socialistët e mbrojtën në bllok kokëulur


G.K//ReportTv.al
  • Sondazhi i ditës:

    Si e vlerësoni urdhrin për heqjen e pushimeve verore për policët?