Asambleja e PS/ Rama i kërkon Veliajt emrat e drejtuesve të degëve me performancë të ulët në Tiranë! Rezerva edhe për Kavajën

11 Shkurt, 12:06| Përditesimi: 11 Shkurt, 13:08

  • Share

Në Asamblenë e PS ka raportuar i pari qarku i Tiranës. Drejtuesi i qarkut së bashku me drejtuesit e degëve përkatëse kanë raportuar lidhur me punën e tyre deri më tani.

Burime për gazetaren e Report Tv, Danjela Maloku bëjnë me dije se rezerva kanë pasur për Kavajën, duke u nisur dhe nga fakti që kanë humbur zgjedhjet e 14 majit.

Kryeministri Rama ka kërkuar nga drejtuesi i qarkut Erion Veliaj, emrat e anëtarëve dhe drejtuesve të degëve që nuk kanë bërë aq sa duhet, për të marrë masa ku nuk përjashtohet as lëvizja e tyre nga pozicionet që ata kanë në degët e PS.


Lajmi kryesor:

PS ‘ndez motorët’ për zgjedhjet 2025! Rama mbledh Asamblenë 5 orë me dyer të mbyllura, plani për reformimin e partisë: Duam fitore shembullore


SI.E./ReportTv.al
  • Sondazhi i ditës:

    Baza ajrore e NATO-s në Kuçovë, a forcohet pozita e Shqipërisë në rajon?