Arrestohet në Moskë, gjenerali i lartë i mbrojtjes: ‘Ai mori ryshfet’

14 Maj, 10:49| Përditesimi: 14 Maj, 11:01

  • Share

Foto: Yuri Kuznetsov

Një zyrtar i lartë i Ministrisë së Mbrojtjes ruse u arrestua me akuzën e "marrjes së ryshfetit". Lajmin e bën të ditur agjencia e lajmeve ruse Tass .

Gjenerali Yuri Kuznetsov ishte drejtues i burimeve njerëzore të departamentit.

Arrestimi i tij vjen vetëm pak ditë pas shkarkimit të papritur të ministrit të Mbrojtjes Serghei Shoigu nga presidenti Vladimir Putin, i cili kishte qenë në detyrë që nga viti 2012.

Ndërkohë u kontrolluan shtëpia dhe zyra e gjeneralit.


Lajmi kryesor:

Blinken vizitë të paparalajmëruar në Kiev! Rusia bombardon Kharkivin


Xh.K//ReportTv.al
  • Sondazhi i ditës:

    'Rasti Qefalia', a fshihen gjobat pas akuzave të Këlliçit, Nokës, opozitës?