VIDEO/ Arrestohet hajduti i monopatinave në Tiranë

15 Maj, 12:13| Përditesimi: 15 Maj, 12:22

  • Share

TIRANË- Një 30-vjeçar është vënë në pranga në Tiranë, pasi vishte monopatina në rrugët e kryeqytetit dhe i shiste ato.

Në këtë video, me rreth të kuq, dallohet 30-vjeçari teksa lëviz me monopatinat e vjedhura.

Nga hetimet e kryera dyshohet se 30-vjeçari është autor edhe i 11 vjedhjeve të monopatinave, të kryera gjatë periudhës mars-maj 2024. Gjatë arrestimit, 30-vjeçarit F. D. (B.)., i është gjetur edhe një sasi lënde narkotike kokainë.

Policia po ashtu ka vënë në hetim dy persona të tjerë, A. K., 20 vjeç, dhe J. F., 19 vjeç, të cilët përdornin monopatinat e vjedhura.

Gjatë kontrollit të banesës së 30-vjeçarit u gjetën dhe u sekuestruan, në cilësinë e provës materiale, dy monopatina të dyshuara të vjedhura.

SI.E./ReportTv.al
Komento
  • Sondazhi i ditës:

    A jeni dakord që personat e së njëjtës gjini të martohen ligjërisht?