Foto ilustruese

Premier League/ Armando Broja luan gjashtë minuta, rivali i tij shënon për Fulham! Ndalet Chelsea, Liverpool dhe Tottenham bëjnë detyrën

2 Mars, 18:18| Përditesimi: 2 Mars, 18:21

Premier League e futbollit në Angli vijoi këtë të shtunë me gjashtë ndeshjet e radhës për raundin e 27-të. Në fushë kishte spektakël, teksa Liverpool iu fal golit të Nunez në shtesën e nëntë të lojës për të marrë tri pikë në udhëtim me Nottingham, duke vijuar sërish kryesimin paçka rezultatit të Man. City ndjekës.

Në Londër Brentford ndali 2-2 Chelsean, me Blutë që shënuan të parët dhe më pas u përmbysën, për të barazuar me Disasi në të 83 minutë. Fitore me përmbysje edhe për Tottenham, që kaloi 3-1 Crystal Palace.

Fulham fitoi 3-0 me Brighton, me Armando Brojën që mori vetëm gjashtë minuta te vendasit në fundin e lojës. Sulmuesi që rivalizon me shqiptarin, Muniz shënoi në pjesën e parë dhe më pas i bëri vend Brojës në fund.