Armando Broja dhe Ralph Hasenhuttl

Armando Broja kërkohet në Bundesligë, bashkohet me trajnerin që i besoi tre vite më parë

11 Qershor, 11:02| Përditesimi: 11 Qershor, 11:06

  • Share

Armando Broja është dëshirë e Wolfsburgut në Bundesligën gjermane të futbollit. "Kicker" bën me dije se sulmuesi shqiptar mund të bashkohet me "Ujqërit", pasi trajner i Wolfsburg është një emër i njohur për të, Ralph Hasenhuttl.

Ish-trajneri i Southampton është i njohur me Brojën, pasi të dy kanë qenë pjesë e "Shenjtorëve". Tre sezone më parë Broja luante në huazim nga Chelsea, teksa asokohe shënonte nëntë gola në 38 ndeshje gjatë Premier League.

Tanimë rrugët mund të bashkohen dhe në Gjermani janë të bindur se Hasenhuttl e ka kontaktuar sërish Brojën për ta pasur në ekip, këtë herë në Bundesligë me Wolfsburg.

Milan, Dortmund, Monaco dhe shumë emra big në Evropë janë pas Brojës, me Chelsea që nuk e lëshon pa 20 milionë euro sulmuesin shqiptar.

S.DH/ReportTv.al
Komento
  • Sondazhi i ditës:

    Shqipëria luan ndaj Italisë sfidën e parë në Euro 2024, kush fiton?