Akuzat e kapitenit të Kosovës për incidentet: Trajneri i Greqisë më shau, protestova te arbitri

13 Qershor 2022, 13:56| Përditesimi: 13 Qershor 2022, 14:02

  • Share

Incidentet më të vogla ishin fërshëllimat ndaj himnit kombëtar dhe parullat nacionaliste pro Serbisë, ndërsa kupa u mbush kur tifozët grekë sulmuan ata shqiptarë të Kosovës që ishin në stadium. Teksa i tregonte arbitrit për situatën, Amir Rrahmani, kapiteni i Kosovës, thotë se është fyer nga trajneri i Greqisë.

“Ka pasur hedhje të flakadanëve dhe protestova. Nuk ka ndikuar në fushë dhe mendoj që mund të bëjmë më mirë. I tregova gjyqtarit që ato mjete të hedhura janë të rrezikshme. Protestova mjaftueshëm të gjyqtari kryesor dhe te gjyqtari i katërt dhe trajneri i tyre më shau. Le të mbetet në ndërgjegjen e tyre,”-u shpreh Amir Rrahmani.


Lajmi kryesor:

SKANDAL/ Greqi-Kosovë si në luftë! Grekët provokojnë me flamurin serb, hedhin flakadë në drejtim të tifozëve ‘Dardanë’ (VIDEO)


Ne.k./ReportTv.al
  • Sondazhi i ditës:

    Si e vlerësoni urdhrin për heqjen e pushimeve verore për policët?