Akullore me shije limoni nga zonja Albana

29 Maj, 12:14| Përditesimi: 29 Maj, 12:15

 • Share

Akullore me shije limoni

Përbërësit:

 • 200 gr sheqer
 • 250 ml pana me 35 % yndyrë
 • 250 ml qumësht
 • 60 ml lëng limoni
 • 4 limona
 • Pak kripë
 • Gjethe mente
 • Ngjyrues ushqimor të verdhë (sipas dëshirës)

Përgatitja:

Ndajmë limonat përgjysmë, u marrim tulin dhe i kalojmë në blender. Kullojmë lëngun. Në një ene shtojmë përbërësit përveç mentes. I përziejmë dhe e kalojmë në një enë qelqi të sheshtë. E vendosim në frigorifer për 3 orë. I mbushim limonat me akullore duke i zbukuruar me gjethe mente.

MC/ReportTv.al
Komento
 • Sondazhi i ditës:

  A besoni se SPAK do të bëjë drejtësi për 21 janarin?