3 të rinjtë nga Shkodra shkëlqejnë në festivalin INTEL AI, krijojnë projektin me inteligjencën artificiale për lehtësimin e trafikut

22 Shtator 2023, 08:36| Përditesimi: 22 Shtator 2023, 08:47

 • Share

Tre të rinj shumë të talentuar në Shkodër të gjimnazit ’28 Nëntori’ kanë fituar vendin e parë në festivalin ndërkombëtar INTEL AI me një projekt inovator përmes inteligjencës artificiale.

Fale programit të Kodimit, 3 gjimnazistët kanë sjellë një projekt inovator për lehtësimin e trafikut në qytete. Lajmin e ka shpërndarë në media edhe kryeministri Rama.

“MIRËMËNGJES

dhe me Ermin, Gertin dhe Endrin, tre të rinjtë e talentuar të Gjimnazit “28 Nëntori” të Shkodrës, të cilët fituan vendin e parë në festivalin ndërkombëtar INTEL AI, me super gjetjen e tyre për lehtësimin e trafikut në qytet, një projekt inovator, përmes inteligjencës artificiale, falë programit të Kodimit dhe punës fantastike të mësuesve të TIK, ju uroj një ditë të mbarë.”- shkruan Rama.

 

G.MO/ReportTv.al
Komento

Komente

 • goni: 22/09/2023 13:59

  suksese

  Përgjigju
 • andi: 22/09/2023 13:59

  respekte

  Përgjigju
 • Fredi: 22/09/2023 12:55

  Me vjen mire qe te rinjte studiojne dhe arrijne gjera te tilla te medha

  Përgjigju
 • Arber: 22/09/2023 12:54

  Lajm qe na ka gexuar te gjitheve

  Përgjigju
 • Miri: 22/09/2023 12:16

  Nji bravo te madhe po ka lezet

  Përgjigju
 • Ana: 22/09/2023 12:02

  Me te miret jeni

  Përgjigju
 • Olsi: 22/09/2023 12:02

  Bravo te gjitheve

  Përgjigju
 • Visian: 22/09/2023 11:33

  Projekte si kjo bejne qe te ndihemi krenar per gjeneraten e re,uroj qe te vazhdojne te ndjekin endrrat e tyre me guxim dhe besim

  Përgjigju
 • Alketa: 22/09/2023 11:32

  Miremengjesi gjimnazi i 28 nentorit ne Shkoder nje gjimnaz shume i mire mbahet si nje gjimnaz qe ka nxjerrur gjithmon te rinje te talentuar.

  Përgjigju
 • Lea: 22/09/2023 10:28

  Tashme me mbeshtetjen e qeverise rama ,te rinjte tane kane kapacitetin per te ndryshuar boten

  Përgjigju
  • Luli: 22/09/2023 11:16

   Boten e cudirave

 • Nardi: 22/09/2023 10:20

  Mir Kryeministri yn gjeti kohe per dy rreshta falenderimin per keto djem te talentuar,por Bashkia e Bardhit nuk paten kohe per dy rreshta ne media per ti falenderuar.

  Përgjigju
 • Nocjani: 22/09/2023 10:13

  Dhe paturpsia me e madhe e ish kryetarit Bashkis Spahija me ate projek inovator shperblehen me nji brravo!Bashki hajdutesh 30 vjeçar nuk ishin ne gjendje ti shperbleshin per punen dhe mendjen e ndritur te tyre djemve te talenruar! Turp Turp!Pastaj iki Talentet se kerkush nuk mendon per to,qe te ecin perpara.

  Përgjigju
  • Nkko: 22/09/2023 13:26

   Shyqyr nje lajm persembari se na cmendet me kronike te zeze o njerz {me ju thane me bisht ofendohen kafshet}

 • Sondazhi i ditës:

  A besoni se SPAK do të bëjë drejtësi për 21 janarin?