2 kryebashkiakë në burg, deputeti i PS: Drejtimi i Bashkisë së Himarës i takon një prej nënkryetarëve

26 Mars, 12:40| Përditesimi: 26 Mars, 12:46

  • Share

 

Deputeti i PS, Ilir Metaj foli në Report Tv edhe për situatën e krijuar në Bashkinë e Himarës, ku dy kryebashkiakët, ai i zgjedhuri Fredi Beleri dhe ai në detyrë Jorgo Goro, ndodhen në burg.

Metaj tha se drejtimi i takon një prej nënkryetarëve.

“Nëse e keni për të komanduarin duhej të ishte anëtar i këshillit bashkiak, se u takon atyre të vendosin. Janë ata që do përcaktojnë emrin. Është i përcaktuar një nga nënkryetarët, por lihet edhe alternative për të zgjedhur anëtarët e këshillit bashkiak”, tha Metaj.

Një koment e pati edhe për normalitetin në Kuvend, duke thënë se PS po bën detyrën e saj, por është opozita ajo që i thirri mendjes.

“Ne s’kemi vendosur paqe, ne jemi në kohezionin tonë. Në respekt dhe përgjegjësisë së kryerjes së detyrës së deputetit. Ne s’kemi vendosur paqe, jemi aty për të bërë punën tonë. Nëse opozita i ka thirr mendjes dhe kanë kuptuar që janë futur në një rrugë që s’të kanë çuar askund i kanë thirrur mendjes për tu futur në rrugën e kushtetutshmërisë. Ata erdhën atje ku duhej të ishin që në krye të herës”, tha deputeti i PS.


Lajmi kryesor:

Komisioni Hetimor për Shëndetësinë, deputeti i PS ironizon listën e dëshmitarëve: Mungonte Presidenti i SHBA! Edhe i rrëzojmë, nuk mbivendosim hetimin me atë të SPAK


SI.E.//ReportTv.al
  • Sondazhi i ditës:

    Zgjedhjet parlamentare 2025, sipas jush si duhet të votojë diaspora?