Sport

Sport

 • Vllaznia/ Ndeshja e kthimit në Conference League, Thomas Brdaric: T'i japim UEFA-s një pikturë të mirë të Shqipërisë

  Temperaturat ekstreme, Eugena Tomini: Të shmangen daljet në oraret e pikut! Ja grupmoshat që duhet të kenë kujdes

  Prezantim ëndrrash i Mbappe-s te Reali, zotimi i francezit: Jap jetën për klubin, emocionohem nga nëna ime që qan

  'Paris 2024'/ Manastirliu i dorëzon flamurin Ekipit Olimpik Shqiptar: Mbështetja jonë për sportin elitar thelbësore për suksesin e sportistëve olimpistë

  Kalendari i plotë/ Hidhet shorti i Superligës për edicionin 2024-25, në javën e parë spikat Partizani - Vllaznia! Ja kur luhen derbet mes Tiranës dhe Partizanit

  Anglia dështon në Berlin, Spanja kampione e Evropës për herë të 4-t në histori

  Spanja shkruan historinë, Anglia humb finalen e dytë rradhazi në Europian

  Euro 2024/ Tifozët gjermanë të ndarë para finales, flasin për Shqiptarja.com! Anglezët nisin festën me birra

  Gazetari Ernest Koçi: Futbolli mund të kthehet në shtëpi! Nëse fiton Anglia, 'Topin e Artë' e merr Bellingham

  Finalja në gjuhën e shifrave, sonte në fushë zbresin 2.5 miliardë €! Anglia me marketing dhe shpërblime më shumë se Spanja

  Finalja e Evropianit/ Spanja mund të vendosë rekorde të frikshme, Anglia do suksesin historik! Detajet e Berlinit

  Brazil, polici qëllon me armë futbollistin në fushë! Reagon klubi: Akt kriminal nga ai që duhet ta mbrojë

  Conference League/ Partizani nuk bind në Elbasan, Tirana ikën me shpresa nga Gjeorgjia! Vllaznia konteston ashpër arbitrin

  Euro 2024/ Gazetari Ernest Koçi: Finale mes dy mbretërive! De La Fuente i ka dhënë fytyrë të re Spanjës! Anglia pret suksesin që prej '66

  Champions League/ Skandal në Bosnje, Egnatia humbet 1-0 në ndeshjen e parë! Thirrje antishqiptare në stadium dhe dy kartona të kuq

  Kupa e Amerikës/ Tifozët e Kolumbisë sulmojnë familjarët e lojtarëve të Uruguait, Darwin Nunez me shokë ngjiten në tribuna

  Euro 2024/ 'Tre Luanët' përmbysin 1-2 Holandën në minutën e 90-të! Spanjë - Angli është finalja e Evropianit

  Detaje të reja nga skandali seksual në kampin e Kombëtares në Euro 2024! Prokuroria tregon nëse u lëshua urdhër arresti

  Euro 2024/ Franca në tapet, Spanja e përmbys 2-1 për katër minuta! Iberikët finalistët e parë të Evropianit, rekord nga Yamal

  Operacioni ‘Territori i pastër’ në Shkodër, asgjësohen 3561 bimë kanabisi, nuk dihen autorët

  Sylvinho zgjedh sërish Shqipërinë, braziliani për 'Report TV': Kemi një marrëveshje! Zyrtarizimi pritet sot ose nesër

  Euro 2024 në 'Minuta Zero'/ Karriqi: Holanda ka pika të dobëta, Anglia jo por ka ritëm të ulët! Matraxhiu: Spanjë-Francë nuk ka favorit

  Edicioni i trembëdhjetë i regatës së lundrimit të Madhit Salento - Brindisi/Valona: Ja fituesit

  Mbërrijnë varkat me vela në brigjet e Durrësit, për herë të parë zhvillohet gara nën monitorimin e Ministrisë së Mbrojtjes italiane

  Divjakë, mbahet për herë të parë kampionati ‘Beach Rugby’, një sport i ri që po tërheq të rinjtë

  Euro 2024/ Spanja mposht 2-1 Gjermaninë pas 120 minutash, iberikët në gjysmëfinale! Jashtë organizatorët, polemika për gjykimin

  Gjesti i Bellingham, UEFA e dënon me kusht anglezin! Demiral pezullohet 2 ndeshje, çështja e turkut kthehet diplomatike

  Portugali-Francë/ Martinez u gjen pika të dobta 'gjelave': Kanë hapësira mes linjave! Ronaldo e Pepe priten sërish titullarë

  6 avionë privat me gratë dhe të dashurat e futbollistëve, leja e Southgate i kushton Anglisë 500 mijë euro

  Rishfaqet Koeman, sot Rumania synon befasinë kundër Holandës! Depay: Tani nis Evropiani për ne

  Euro 2024/ Vendos autogoli i minutës së 85-të, Franca mposht 1-0 Belgjikën dhe kalon në çerekfinale! 'Djajtë' janë jashtë Evropianit

  Sot supersfida e 1/8 në Euro 2024, Franca favorite! Belgjika do hak por ka më shumë fitore në përballjet direkte

  Euro 2024/ Portugalia do sonte çerekfinalet pas zhgënjimit me Gjeorgjinë, statistika të 'zeza' me Slloveninë

  Homazhet për Bejkush Birçen, nderohet nga ish-futbollistë, trajnerë e drejtues klubesh! Marko: Ikja e tij la zbrazëti në futbollin shqiptar

  Anglia super favorite, sot përballja me Sllovakinë në 1/8! Synohet befasia dhe historia në Evropian

  Surpriza e Evropianit, sonte Gjeorgjia përballet me makthin e Spanjës! Në çerekfinale i pret Gjermania

  Vlorë/ Flamurtari dhe Barcelona rikthejnë ndeshjet ikonë pas 37 vitesh, legjendat spanjolle fitojnë 5-1! Atmosferë e zjarrtë në stadium, ndeshja e radhës në Spanjë

  Vlorë/ Nesër rikthehet në fushë pas 38 vitesh ndeshja Flamurtari-Barcelona

  Europiani kuqezi/ gazetari Ernest Koçi: Trajneri Sylvinho drejt largimit, e ka mbyllur me Shqipërinë! Broja neglizhoi stërvitjen para Spanjës

  Kualifikimi historik, Tbilisi 'pa gjumë' nga festa e tifozëve! Adoleshenti bën akrobacinë e çmendur për Ronaldon