Zgjedhjet në Himarë, Gjiknuri për Report Tv: U kthye në mollë sherri, garojmë fort për fitoren

9 Korrik, 18:50| Përditesimi: 9 Korrik, 18:59

  • Share

Deputeti socialist Damian Gjiknuri për Report Tv thotë se PS do të garojë fort për të marrë fitoren në Himarë, ndërsa presidenti Begaj ka dekretuar datën 4 gusht për mbajtjen e zgjedhjeve. Për emisionin ‘Studio Live’ me gazetarin Arbër Hitaj, Gjiknuri tha se ka ardhur koha për stabilitet në Himarë, e ndërsa thekson se s’ka përse të trajtohet si mollë sherri.

"Qytetarët e Himarës do e thonë fjalën e tyre, PS do garojë fort dhe pse jo do t’i fitojë zgjedhjet. Interesat kanë qenë të larta dhe të politikës ndërkombëtare dhe zgjedhjet lokale u kthyen në mollë sherri politik. Përfundimi i garës do japë stabilitet në administrimin e bashkisë, s’ka pse të trajtohet Himara si mollë sherri politik. Qytetarëve të Himarës u intereson siguria e pronës, të zgjidhen konfliktet e pronës", tha Gjiknuri. 


Lajmi kryesor:

‘Zgjedhorja’, Damian Gjiknuri për Report Tv: Opozita s'e do marrëveshjen, koalicionet parazgjedhore ‘kurth’ i PD! Fitojmë më shumë se në 2021


SI.E.//ReportTv.al
  • Sondazhi i ditës:

    Hapësirat publike në plazhe, sipas jush janë: