Ish-tekniku i Bajern Mynih, Louis Van Gaal

Vincent Kompany në krye të bavarezëve, Louis Van Gaal shpreh habinë: Gjërat nuk po shkojnë mirë për Bayern

9 Qershor, 22:36| Përditesimi: 9 Qershor, 22:39

  • Share

Vincent Kompany u zyrtarizua pak ditë më parë si trajneri i ri i Bajern Mynih. Kjo zgjedhje e drejtruesve bavarezë për tja besuar timonin një tekniku të bri si belgu është kontestuar disi.

Njëri prej tyre ka qenë edhe ish-trajneri i Bajern, holandezi Louis Van Gal. Ai shprehu befasinë për këtë zgjedhje teksa komentoi për Sky Sports.

‘Isha shumë i befasuar sepse u shfaqën shumë emra në media, por jo e tija. Kompany është trajner i ri dhe nuk ka shumë përvojë. Unë mendoj se gjërat nuk po shkojnë aq mirë për Bajernin’, u shpreh ish-tekniku.

Bajern u nda me konsensus me Thomas Tuchel në fund të sezonit që lamë pas, pasi gjermani nuk mundi të fitonte trofe këtë sezon me bavarezët.

G.K/ReportTv.al
Komento
  • Sondazhi i ditës:

    A besoni se SPAK do të bëjë drejtësi për 21 janarin?