VIDEO/ 'Iduna Park' gati, vendosen flamujt e Shqipërisë dhe Italisë në Dortmund! Tapeti i barit në kushte perfekte

14 Qershor, 17:00| Përditesimi: 14 Qershor, 17:06

  • Share

Dortmund, Gjermani - "Iduna Park" është gati për të pritur ndeshjen mes Italisë dhe Shqipërisë, e vlefshme për Grupin B të Euro 2024. Dueli luhet nesër në 21:00 dhe pritet që nga 63 mijë tifozë, në stadium të jenë 50 mijë zemra kuqezi.

Në pamjet e fundit duket "Iduna Park" në gjendje perfekte, teksa janë vendosur edhe flamujt kombëtar të Italisë dhe Shqipërisë. Përballja mes dy ekipeve do jetë e pesta, me tanët që nuk kanë fituar në katër duelet e para.

S.DH//ReportTv.al
Komento
  • Sondazhi i ditës:

    A besoni se SPAK do të bëjë drejtësi për 21 janarin?