Esencë/ Kanoçja, ose konvertitori që eksitoi dhe kulturoi shqiptarët para viteve '90

26 Maj, 19:53| Përditesimi: 27 Maj, 08:36

  • Share

Kanoçja, ose konvertitori që eksitoi dhe kulturoi shqiptarët para viteve 90... Çfarë ishte kjo pajisje magjike?

Kush e krijoi dhe përse u shpik?  Si u përhap menjëherë nëpër Shqipëri dhe përse e kishin në shtëpi edhe ata që e mbronin regjimin dhe kundërshtonin perëndimin?

Saimir Maloku tregon në një intervistë në Esencë në Report TV me Eljan Taninin këtë të diel eksperiencën e tij për ndërtimin e kanoçeve.

B.K//ReportTv.al
Komento
  • Sondazhi i ditës:

    A besoni se SPAK do të bëjë drejtësi për 21 janarin?