Foto ilustruese

‘Shtëpitë e barit’ kthehen në makth për policinë angleze, thirrje qytetarëve: Ja se si mund t’i zbuloni

10 Janar 2023, 10:44| Përditesimi: 10 Janar 2023, 11:00

  • Share

‘Shtëpitë e barit’, të cilat shërbejnë për të kultivuar kanabis duket se janë kthyer në një problem serioz për autoritetet në Britaninë e Madhe.

Autoritetet duke qenë se një pjesë e këtyre ambienteve nuk i zbulojnë dot, kanë kërkuar bashkëpunimin e qytetarëve. Policia britanike ka treguar edhe mënyrat dhe shenjat sesi zbulohet një shtëpi bari.

Kjo përfshin:

A janë perdet e mbyllura përgjithmonë apo dritaret e mbuluara?

A ka një tingull të lartë apo dallues të dyshimtë?

A ka një numër të madh të dërgesave ushqimore në pronë?

A nuk i keni parë kurrë ata që jetojnë brenda adresës?

A ka një erë të dallueshme të kanabisit nga prona?

Nëse besoni se një rritje kanabisi mund të jetë në zonën tuaj, atëherë mund të kontaktoni, në konfidencë, duke përdorur ndonjë nga metodat e mëposhtme:

Facebook –

Twitter – dërgoni mesazhe të drejtpërdrejta në qendrën tonë të kontaktit përmes @DerPolContact

Faqja e internetit – Ka disa mjete për raportimin e krimit në faqen tonë të internetit ose përdorim formularin tonë të kontaktit në internet

Telefon – Na telefononi në 101

Ju gjithashtu mund të kontaktoni në mënyrë anonime me bamirësinë e pavarur Crimestoppers, në 0800 555 111, ose duke vizituar faqen e internetit të Crimestoppers.

M.Q.//ReportTv.al
Komento
  • Sondazhi i ditës:

    'Rasti Qefalia', a fshihen gjobat pas akuzave të Këlliçit, Nokës, opozitës?