Sali Lushaj, 'besniku' i Berishës prin përplasjen e militantëve me policinë në protestën para Kuvendit

6 Qershor, 12:16| Përditesimi: 6 Qershor, 12:21

  • Share

Sali Lushaj, ish truproja e Berishës është një ndër militantët e flakët që është në krye të përplasjeve fizike që protestuesit herë pas herë bëjnë me policët me qëllim që të çajnë kordonin për të hyrë në oborrin e Kuvendit. Ndërkohë një tjetër kordon policor është vendosur në gadishmëri disa metra larg, brenda në oborr.

Sali Lushaj nuk mungon në asnjë protestë të organizuar nga Berisha dhe është gjithmonë në ballë. Edhe në protestat para bashkisë së Tiranës ai ka qenë në krye të militantëve në tentativat e tyre për të krijuar përplasje apo tensione me policinë. 


Lajmi kryesor:

Rithemelimi 2 orë protestë, tym e flakë para Kuvendit/ Militantët e Berishës përplasen me policinë, djegin goma! I prin Klevis Balliu dhe Sali Lusha (VIDEO + FOTO)


S.G//ReportTv.al
  • Sondazhi i ditës:

    Jeni dakord që në Shqipëri të ndalohet përdorimi i euros për pagesa?