Rreze Dielli - Sallam çokollate me biskota dhe fruta nga zonja Albana / Super shije në pak minuta

10 Korrik, 11:52| Përditesimi: 10 Korrik, 11:54

 • Share

Trung çokollate me biskota dhe fruta

Përbërësit:

 • 50 gr gjalpë
 • 200 gr biskota
 • 1 banane
 • 300 gr njomëz
 • 15 gr kakao

Mbushja:

 • 50 gr gjalpë
 • 50 gr mjaltë
 • 50 gr qumësht të kondensuar
 • Fruta sipas dëshirës

Përgatitja:

Thërrmojmë biskotat, i kaurdisim në gjalpë duke i shtuar bananen pelte dhe kakaon. E shtrojmë në një qese pelikula. Masën e mbushjes e kalojmë sipër shtresës. Vendosim frutat dhe e mbledhim role. E vendosim në frigorifer për disa orë.

MC/ReportTv.al
Komento
 • Sondazhi i ditës:

  Hapësirat publike në plazhe, sipas jush janë: