Protesta para Kuvendit/ Rithemelimi nxit militantët të përplasen me policinë, autoboti me ujë dhe një forca shtesë policore gati për të ndërhyrë

6 Qershor, 11:45| Përditesimi: 6 Qershor, 12:02

  • Share

Një autobot me ujë dhe një grup I përforcuar i policisë ndodhet në oborrin e kuvendit për të ndërhyrë në rast se turma çan kordonin policor dhe hyn në oborrin e kuvendit.

Klevis Balliu paraprin protestuesve. Mes protestuesve dëgjohet dhe një zë që përpiqet të nxisë militantët të afrohen tek kordoni policor pasi 'askush s'ju prek dot me dore' thotë zëri, informon gazetarja e Report Tv Daniela Maloku e cila po ndjek protestën nga afër. 

 


Lajmi kryesor:

Rithemelimi 2 orë protestë, tym e flakë para Kuvendit/ Militantët e Berishës përplasen me policinë, djegin goma! I prin Klevis Balliu dhe Sali Lusha (VIDEO + FOTO)


S.G//ReportTv.al
  • Sondazhi i ditës:

    Jeni dakord që në Shqipëri të ndalohet përdorimi i euros për pagesa?