Protesta jashtë Kuvendit, Klevis Balliu dhe militantët e Berishës përplasje të dhunshme me policinë

6 Qershor, 11:33| Përditesimi: 6 Qershor, 12:25

  • Share

Me tensione është zhvilluar protesta jashtë Kuvendit, ku militantët e Berishës kanë hedhur gurë dhe shihe uji në drejtim të policëve.

Klevis Balliu ka udhëhequr përplasjen me policinë. 

Ata kanë tentuar të shtyjnë forcat e rendit për të çarë kordonin e ngritur në hyrje të Parlamentit, me qëllimin për të hyrë brenda oborrit të këtij institucioni.

Policia i bën thirrje protestuesve që të mos përplasen me efektivët.

Foto: Klevis Balliu dhe militantët e Berishës përplasje me policinë


Lajmi kryesor:

Rithemelimi 2 orë protestë, tym e flakë para Kuvendit/ Militantët e Berishës përplasen me policinë, djegin goma! I prin Klevis Balliu dhe Sali Lusha (VIDEO + FOTO)


SI.E.//ReportTv.al
  • Sondazhi i ditës:

    Jeni dakord që në Shqipëri të ndalohet përdorimi i euros për pagesa?