Protesta e Rithemelimit para Kuvendit, 10 të shoqëruar, mes tyre Klevis Balliu dhe Sali Lushaj

6 Qershor, 21:43| Përditesimi: 6 Qershor, 21:44

  • Share

1717495057_protesta.jpg

Policia e Tiranës ka shoqëruar 10 persona në lidhje me protestën e kësaj të enjte përpara Kuvendit. Ata janë lënë të lirë pas shoqërimit ku fillimisht janë marrë në pyetje nga agjentët. U shoqëruan për aktet e dhunës, mosbindje ndaj policisë. Në mesin e të shoqëruarve janë Klevis Balliu, Sali Lushaj, krytari i PD Dega Kashar etj.


Lajmi kryesor:

Rithemelimi 2 orë protestë, tym e flakë para Kuvendit/ Militantët e Berishës përplasen me policinë, djegin goma! I prin Klevis Balliu dhe Sali Lusha (VIDEO + FOTO)


M.Q./ReportTv.al
  • Sondazhi i ditës:

    Jeni dakord që në Shqipëri të ndalohet përdorimi i euros për pagesa?