Programacion

E Diel
22
Maj
E Hënë
23
Maj
E Martë
24
Maj
E Mërkurë
25
Maj
E Enjte
26
Maj
E Premte
27
Maj
E Shtunë
28
Maj
E Diel
29
Maj
E Hënë
30
Maj
E Martë
31
Maj

Vila në Portugali e miliarderit rus Roman Abramovich

Bota

Portugalia bllokon shitjen e vilës së Abramovich

14 Maj, 19:07| Përditesimi: 14 Maj, 20:24

Portugalia bllokoi shitjen e një vile 10 milionë euro në pronësi të miliarderit rus Roman Abramovich.

Prona ndodhet në resortin ekskluziv të Quinta do Lago në Algarve dhe shitja sipas raportimeve ishte bllokuar që prej 25 marsit me kërkesë të Ministrisë së Jashtme të Lisbonës.

Miliarderi rus Abramovich, i cili po vuan nga sanksionet ndërkombëtare pas nisjes së luftës në Ukrainë, u përpoq të shiste vilën 15 ditë para fillimit të ofensivës së Moskës përmes agjencisë “Millhouse Views LLC”, e cila është me seli në Delaware (SHBA) dhe është pronë e tij, sipas raportimeve të gazetës “Publico”.

S.C/ReportTv.al
Komento
  • Sondazhi i ditës:

    Presidenti i ri duhet të jetë i PS apo i opozitës?