Programacion

E Diel
22
Maj
E Hënë
23
Maj
E Martë
24
Maj
E Mërkurë
25
Maj
E Enjte
26
Maj
E Premte
27
Maj
E Shtunë
28
Maj
E Diel
29
Maj
E Hënë
30
Maj
E Martë
31
Maj
Kronikë

Po transportonte 4 emigrantë të paligjshëm me makinë, arrestohet një 36-vjeçar në Gjirokastër

13 Maj, 09:28| Përditesimi: 13 Maj, 09:40

Policia e Gjirokastrës ka vënë në pranga një 36-vjeçar, pasi është kapur duke transportuar 4 emigrantë të paligjshëm.

I riu Lefter Dauti është kapur në aksin rrugor Tepelenë-Memaliaj, në vendin e quajtur "Majkosh", duke i transportuar emigrantët me një automjet tip “Ford” kundrejt shpërbemit me premtimin se do t’i çonte drejt vendeve të BE.

Në cilësinë e provës materiale u sekuestruan automjeti, një aparat celular dhe një shumë parash që dyshohet se është përfituar nga kjo veprimtari kriminale.    

Materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Gjirokastër, për veprën penale "Dhënia ndihmë për kalim të paligjshëm të kufijve".

J.GJ.//ReportTv.al
Komento
  • Sondazhi i ditës:

    Presidenti i ri duhet të jetë i PS apo i opozitës?