Petulla me kos nga zonja Albana

31 Maj, 12:17| Përditesimi: 31 Maj, 12:18

 • Share

Petulla me kos

Përbërësit:

 • 600-700 gr miell
 • 10 gr maja e thatë
 • 1 lç sheqer
 • 1 lç kripë
 • 1 vezë
 • 200 ml kos
 • 200 ml ujë
 • Vaj për skuqje

Përgatitja:

Zëmë brumin me maja të ardhur, miell, vezë, kos dhe ujë. E lëmë të vijë për disa minuta dhe më pas hapim një petë. I presim petullat në forma të ndryshme dhe i skuqim në vaj të nxehtë.

MC/ReportTv.al
Komento
 • Sondazhi i ditës:

  A besoni se SPAK do të bëjë drejtësi për 21 janarin?