Emre Can

Nga Dhërmiu në Euro 2024, trajneri i Gjermanisë fton Emre Can! Ylli i Bayern Munich dëmtohet dy ditë para eventit

12 Qershor, 15:17| Përditesimi: 12 Qershor, 15:22

  • Share

Julian Nagelsmann ka marrë një lajm të rëndë vetëm dy ditë para nisjes së Kampionatit Evropian 2024.

Trajneri i Kombëtares së Gjermanisë ka bërë ndryshime në listë, kjo pasi mesfushori i talentuar i Bayern Munich, Aleksandar Pavlovic është larguar nga lista finale për shkak dëmtimi.

"Aleksandar Pavlovic do të humbas Euro 2024 për shkak të bajameve”, ka shkruar Bild. Media gjermane ka raportuar se trajneri i Gjermanisë, Julian Nagelsmann ka thirrur Emre Can si zëvendësues të Pavlovic.

Emre Can pak ditë më parë, së bashku me Karim Adeyemi, shokun te Dormtund, ishin me pushime në Kosovë dhe Dhërmi (jugu i Shqipërisë).

Adeyemi, Emre Can dhe Noizy në Dhërmi

S.DH/ReportTv.al
Komento
  • Sondazhi i ditës:

    A besoni se SPAK do të bëjë drejtësi për 21 janarin?