Programacion

E Diel
22
Maj
E Hënë
23
Maj
E Martë
24
Maj
E Mërkurë
25
Maj
E Enjte
26
Maj
E Premte
27
Maj
E Shtunë
28
Maj
E Diel
29
Maj
E Hënë
30
Maj
E Martë
31
Maj
Kronikë

Zvarritnin qytetarët nga Kosova dhe u vononin pasaportën, nën hetim efektivë e zyrtarë të policisë në Tiranë! Kërkohet burg për 2 prej tyre, 4 pezullim detyre

13 Maj, 12:08| Përditesimi: 13 Maj, 13:52

Korrupsion me dhënien e pasaportave shqiptare. Prokuroria e Tiranës po heton disa zyrtarë të policisë e persona të përfshirë në këtë skemë. Ligjërisht pajisja me pasaporta është falas për këtë kategori, natyralizim. Report Tv mëson se personat zvarriteshin për të marrë pasaportat dhe u kërkohej nga 50 deri në 200 euro ryshfet.

Prokuroria ka kërkuar 'Arrest me burg' për 2 funksionarë të policisë dhe për 4 efektivë është kërkuar pezullimi nga detyra, ndërsa hetimi vazhdon për dokumentin e plotë të gjithë skemës korruptive.

Nga hetimet e prokurorit Bledar Valikaj është dokumentuar me prova pamje filmike e përgjime se si merreshin paratë. Mes të dyshuarve edhe zyrtarë në drejtorinë e policisë në Tiranë.

K.T./ReportTv.al
Komento

Komente

 • Arjana: 14/05/2022 11:10

  Kosovaret nuk duhet te marrin passporten ketu,,,ata nuk jane shtetas te shqiperise......

  Përgjigju
 • Unë: 13/05/2022 15:05

  Të njëjtën praktikë dhe në Drejtorinë e Policisë në Vlorë. Paguan 50€ dhe e merr shpejt pasaportën. Turp.

  Përgjigju
 • Sondazhi i ditës:

  Presidenti i ri duhet të jetë i PS apo i opozitës?