Foto ilustruese

Në dashuri duhet të jeni të kujdesshëm...çfarë thonë yjet për ju sot

10 Prill, 08:28| Përditesimi: 10 Prill, 08:29

  • Share

Dashi

Të lindur më: 21 Mars - 19 Prill

Të mërkurën ju pret një ditë e shkëlqyer për të konsoliduar marrëdhënien tuaj në çift, veçanërisht nëse ka pasur grindje dhe diskutime që kanë dëmtuar soliditetin dhe qetësinë e tyre. Bëhuni gati të përjetoni me sinqeritet marrëdhëniet miqësie dhe dashurie. Për sa i përket punës, dita premton mundësi të mëdha për të rinjtë që kërkojnë punë.

Demi

Të lindur më: 20 Prill - 20 Maj

Të mërkurën në dashuri në orët në vijim do të jetë koha për t'u sqaruar dhe biseduar me njëri-tjetrin nëse ka pasur grindje dhe diskutime me partnerin. Kini kujdes nëse jeni i ri dhe keni eksperiencat tuaja të para në dashuri, mos kafshoni më shumë sesa mund të përtypni. Për sa i përket punës priten tensione me kolegët dhe eprorët.

Binjakët

Të lindur më: 21 Maj - 20 Qershor

Të mërkurën shumë keqkuptime dhe probleme në punë që ju mbajnë të zënë edhe përtej orarit të zakonshëm. Mund të përfundoni duke neglizhuar partnerin dhe të dashurit tuaj. Mundohuni ta rregulloni sa më shpejt. Në përgjithësi do të dëshironit më shumë lajme. Prisni javën tjetër për ofertat.

Gaforrja

Të lindur më: 21 Qershor - 22 Korrik

Të mërkurën, do të jetë një ditë e mbushur me aktivitete dhe gjëra për të bërë. Jeni hiperaktivë, dëshironi të tronditni botën, por duhet të dini edhe si të vendosni kufij. Nuk mund të marrësh gjithçka. Miqësitë dhe bashkëpunimet e reja po sjellin më shumë fitime.

Luani

Të lindur më: 23 Korrik - 22 Gusht

Të mërkurën historitë e lindura në këto ditë janë të rëndësishme dhe mund të shndërrohen në diçka të veçantë. Ata që tashmë kanë përjetuar një moment magjik mund të planifikojnë diçka me partnerin e tyre.

Virgjëresha

Të lindur më: 23 Gusht - 22 Shtator

Të mërkurën në dashuri do të duhet të jeni të kujdesshëm sepse Venusi dhe Jupiteri do të jenë të kundërta. Mos kafshoni më shumë sesa mund të përtypni. Për sa i përket punës, do të jetë e nevojshme të përfitoni sa më mirë. Shkoni drejt në rrugën tuaj.

Peshorja

Të lindur më: 23 Shtator - 22 Tetor

Të mërkurën në këtë ditë të mesit të Prillit, ndoshta më në fund do të kuptoni se nuk ia vlen të zemëroheni me disa njerëz apo t'ua hidhni atyre që nuk duan të dëgjojnë. Si në dashuri ashtu edhe në punë, shtyni dhe pritet tërheqja. Përdorni gjithë diplomacinë dhe qetësinë tuaj.

Akrepi

Të lindur më: 23 Tetor - 21 Nëntor

Të mërkurën ju pret një ditë e shkëlqyer në dashuri, për t'u shfrytëzuar në maksimum dhe në për të plotësuar çdo dëshirë. Për sa i përket punës, një udhëtim mund të jetë shumë i dobishëm dhe i frytshëm. Mundohuni të flisni pak dhe të bëni faktet.

Shigjetari

Të lindur më: 22 Nëntor - 21 Dhjetor

Të mërkurën do të jetë një ditë e vështirë në dashuri. Disa prej jush kanë ardhur nga një ndarje serioze dhe nuk është e lehtë t'i bashkosh sërish pjesët. Ndoshta keni pasur një debat me një person të veçantë? Në çdo rast, mos e mendoni më, merrni copat dhe përveshni mëngët. Për sa i përket punës, të fshikulluarit do t'ju heqin.

Bricjapi

Të lindur më: 22 Dhjetor - 19 Janar

Të mërkurën në orët e ardhshme do të dëshironi të riktheheni në lojë nëse keni lënë një marrëdhënie toksike dhe komplekse. Mos e mendoni shumë dhe përveshni mëngët. Për sa i përket punës, mund të filloni projekte të reja, të tregoni vlerën tuaj.

Ujori

Të lindur më: 20 Janar - 18 Shkurt

Të mërkurën kushtojini vëmendje takimeve që keni në dashuri. Ata që tashmë janë në një lidhje afatgjatë mund të debatojnë me partnerin ose të përballen me probleme. Për sa i përket punës, priten argumente, por mund të çojnë në diçka të dobishme dhe konkrete.

Peshqit

Të lindur më: 19 Shkurt - 20 Mars

Të premten me Hënën përballë në dashuri është gjithmonë më mirë të qëndroni të qetë dhe të mos kafshoni më shumë sesa mund të përtypni. Ata që së fundi i kanë dhënë fund një lidhjeje mund të hyjnë në një aventurë të re. Ju dëshironi të vazhdoni përpara dhe të bini në dashuri sa më shpejt të jetë e mundur.

SI.E./ReportTv.al
Komento
  • Sondazhi i ditës:

    Jeni dakord që në Shqipëri të ndalohet përdorimi i euros për pagesa?