Programacion

E Diel
22
Maj
E Hënë
23
Maj
E Martë
24
Maj
E Mërkurë
25
Maj
E Enjte
26
Maj
E Premte
27
Maj
E Shtunë
28
Maj
E Diel
29
Maj
E Hënë
30
Maj
E Martë
31
Maj

Ministrja Donika Gërvalla

Kosova & Rajoni

Ministrja e Jashtme e Kosovës takim me Emisarin e Kancelarit gjerman për Ballkanin Perëndimor

13 Maj, 16:17| Përditesimi: 13 Maj, 16:24

Ministria e Punëve të Jashtme dhe Diasporës e Kosovës nëpërmjet një komunikimi zyrtar ka njoftuar se Ministrja Donika Gërvalla në orën19:00 do të ketë një takim me Emisarin gjerman Manuel Sarrazin, gjithashtu në njoftimin zyrtar thuhet se pas takmit do të ketë deklaratë për mediat.

“Ministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporës, znj. Donika Gërvalla do të pres sot në takim të dërguarin special për Ballkanin Perëndimor z. Manuel Sarrazin. Pas takimit, Gërvalla dhe Sarrazi do të japin deklaratë për media”, thuhej në komunikimin zyrtar.

Emisari gjerman, Sarrazin, ka qëndruar edhe në Serbi ku ka pasur takime me liderët shtetërorë atje.

S.C/ReportTv.al
Komento
  • Sondazhi i ditës:

    Presidenti i ri duhet të jetë i PS apo i opozitës?