Meta fajësoi Kryemadhin, ish prokurori në 'Frontline': Bashkëshortët nuk kanë detyrimin të kallëzojnë njëri-tjetrin

13 Qershor, 22:32| Përditesimi: 18 Qershor, 18:08

  • Share

 

Ilir Meta fajësoi bashkëshorten e tij gjatë konferencës me gazetarët ditën e sotme, se veprimet e saj i ka bërë pa dijeninë e tij pasi është marrë vetëm me politikë dhe jo me pronat apo pasuritë si Kryemadhi. Ish-prokurori Eugen Beci shprehet në 'Frontline' me Marsela Karapançon bashkëshortët nuk kanë detyrimt të kallëzojnë njëri-tjetrin procedurialisht. 

'Thelbi është i marrëdhënieve që politikanë duhet të kenë me drejtësinë. Bashkëshortët nuk kanë detyrimin të kallëzojnë njëri-tjetrin. Kjo është pjesa proceduriale. Pjesa materiale, si do ti ta akuzosh nuk mjafton fjala jote, duhen prova. Nuk mjafton nëse firmos me vetëdije apo pavetëdije. I mbetet besnik që vepra penale duhet të çojë te personi dhe jo personi te vepra. Sepse i bie të persekutosh dikë.' 


Lajmi kryesor:

Meta në SPAK, të ftuarit në 'Frontline': Fajësoi Kryemadhin! Laraska konsideron njerëzit e afërt, as nuk e mendon të justifikojë pasurinë dhe luksin


G.K//ReportTv.al
  • Sondazhi i ditës:

    Hapësirat publike në bregdetin shqiptar, sipas jush janë: