Lufta në Gaza/ BE: Izraeli dhe Hamasi respektojnë ligjin ndërkombëtar! Shumë i nevojshëm një armëpushim

11 Qershor, 15:42| Përditesimi: 11 Qershor, 15:45

  • Share

1718113469_sdfhgdsghdfhgf.JPG

Janez Lenar

"BE i bën thirrje Izraelit dhe të gjitha palëve të përfshira që të respektojnë ligjin ndërkombëtar humanitar për të shmangur gjakderdhjen e mëtejshme midis civilëve të pafajshëm, koha për të vepruar është tani."

Kështu ka deklaruar Komisioneri për Menaxhimin e Krizave, Janez Lenar, në Jordani.

“Një armëpushim është i nevojshëm për të ofruar ndihmë, për të shpëtuar jetën e atyre që kanë nevojë dhe për të siguruar lirimin e pengjeve”,-ka theksuar ai.


Lajmi kryesor:

Komisioni, Këshilli Europian dhe Parlamenti nisin negociatat për presidentin e ri! Von der Leyen më shumë shanse! Pritet të vijojë mbështetja për zgjerimin e BE-së


K.M/ReportTv.al
  • Sondazhi i ditës:

    'Rasti Qefalia', a fshihen gjobat pas akuzave të Këlliçit, Nokës, opozitës?