Lara Colturi (qendër) dhe Edi Rama

Lara Colturi shkroi historinë për Shqipërinë, Edi Rama: Është xhevahiri më i çmuar i kurorës

17 Janar, 18:47| Përditesimi: 17 Janar, 18:48

  • Share

Lara Colturi, skiatorja italo-shqiptare që përfaqëson flamurin kuqezi u rendit e nënta në Kupën e Botës. Për herë të parë në histori një anëtare e Shqipërisë futet në këtë listë të ngushtë të më të mirëve në botë. Për këtë arritje, kryeministri Edi Rama ka shprehur vlerësimet, duke thënë se 17-vjeçarja është 'sot xhevahiri më i çmuar i kurorës' në ski, kjo falë pasionit të kreut të Federatës së Skive, Elvis Toçit.

"Një tjetër rezultat fantastik për Shqipërinë. Skiatorja Lara Colturi, italiania që vendosi bashkë me prindërit të përfaqësojë flamurin më të bukur në botë, u klasifikua për herë të parë në Top10, në një garë të Kupës së Botës. Urime Federatës Shqiptare të Skive, e cila falë pasionit të paepur të presidentit Elvis Toçi, ka krijuar një bërthamë talentesh me djem e vajza shqiptare, që stërviten në pistat e Italisë e jo vetëm, ndër të cilët Lara është sot për sot xhevahiri më i çmuar i kurorës", shkruan Rama.


Lajmi kryesor:

VIDEO/ Shqipëria për herë të parë në top 10, Colturi shkruan historinë në Botërorin e skive: Kisha ndjesi të mira që në stërvitje


S.DH/ReportTv.al
  • Sondazhi i ditës:

    Kuvendi kërkon që Greqia të heqë ligjin e luftës, si e vlerësoni?