Elisa Spiropali dhe Shota Bukoshi

Kush është shqiptarja që shoqëroi Spiropalin në tapetin e kuq në konferencën e nivelit të lartë për Rimëkëmbjen e Ukrainës

13 Qershor, 14:40| Përditesimi: 13 Qershor, 14:44

  • Share

Elisa Spiropali mori pjesë në Konferencën e nivelit të lartë për Rimëkëmbjen e Ukrainës, për të rikonfirmuar mbështetjen e Ukrainës, në projektet e rimëkëmbjes së pasluftës në Berlin.

Në videon që ajo ka publikuar shikohet pritja e saj nga protokolli gjerman, por dhe biseda e saj e lirshme me shoqëruesen që e priste.

Shoqëruesja është Shota Bukoshi, nga Kosova, e cila për një kohë ka punuar si diplomate në Ministrinë e Jashtme të Kosovës, ndërsa tani është e angazhuar nga Ministrinë e Jashtme të Gjermanisë ne organzimin e kesaj konference.

Xh.K/ReportTv.al
Komento

Komente

  • Tino: 13/06/2024 18:27

    Ahh , dmth paska mbaruar lufta ne ukraine ??!! Tani elisa mund te meret me rindertimin pra, ashtu sic u mor dhe tigri

    Përgjigju
  • Sondazhi i ditës:

    Jeni dakord që në Shqipëri të ndalohet përdorimi i euros për pagesa?