Arta Bajrami

Këngëtarja shqiptare zbulon se fëmijët e saj janë me autizëm: Engjëj që japin dashuri pa kushte

23 Maj, 13:01| Përditesimi: 23 Maj, 13:07

  • Share

Këngëtarja, Arta Bajrami në një intervistë të dhënë së fundmi ka zbuluar se dy fëmijët e saj janë diagnostikuar me spektër të autizmit.

Arta është shprehur se diagnostikimi i Idealit dhe Elektrës është bërë vonë, ndërsa ka theksuar se të vegjlit e saj po trajtohen.

“Dua të tregoj një të vërtetë, është mirë ta dijë edhe publiku. Dua të tregoj një të vërtetë, sepse po e kam një fare ngushtimi kështu që po ballafaqohem në përditshmëri. Ideali dhe Elektra janë diagnostikuar me spektrin e autizmit. Janë diagnostikuar pak më vonë, pasi fillimisht doktorët nuk kanë dhënë diagnozë të saktë. Unë nuk jam dorëzuar kurrë, ju kemi qënduar mbrapa bashkë me bashkëshortin. Vonë janë diagnostikuar.

Për momentin jam duke i trajtuar në Shoqatën e Autizmit në Prishtinë, të cilët po e bëjnë një punë shumë të mirë. Tani Zoti mi ka çuar këta dy yje, këta engjëj që japin dashuri pa kusht. Kuptojnë krejt, vetëm të flasin nuk munden ende. Janë të pavarur në gjërat që bëjnë”, ka thënë Arta.

Xh.K/ReportTv.al
Komento
  • Sondazhi i ditës:

    Si e vlerësoni urdhrin për heqjen e pushimeve verore për policët?