Lulzim Basha dhe Sali Berisha

Gjykata e Apelit i dha vulën e PD-së Berishës, si e vlerësuan qytetarët në sondazhin e Shqiptarja.com?

13 Qershor, 10:01| Përditesimi: 13 Qershor, 10:12

  • Share

Pas dy viteve e gjysmë betejë me palëve, Gjykata e Apelit i la vulën e Partisë Demokratike Sali Berishës. Gjykata nuk pranoi ankimin e Bashës, duke lënë në fuqi vendimin e Shkallës së Parë të gjyqtarit Agron Zhukri, duke hedhur poshtë alibinë kryesore që Berisha vazhdon të përdorë për të justifikuar arrestimin e tij se ekziston një komplot i Drejtësisë kundër tij i koordinuar nga amerikanët

Nga 11 qershori 2024 kur u dha vendimi deri sot në mëngjes (13 qershor) Shqiptarja.com hapi një sondazh ku pyeti qytetarët si e vlerësuan këtë vendim.

Nga 8896 vota totale unike 58 % e konsiderojnë të drejtë, 35.8% të gabuar dhe 6.2% janë shprehur se nuk e dinë.

Ketu sondazhi

S.G//ReportTv.al
Komento
  • Sondazhi i ditës:

    A besoni se SPAK do të bëjë drejtësi për 21 janarin?