Real Madrid me trofeun e Championsit

Formacioni i vitit në Champions League, dominojnë finalistët Real e Dortmund! Çmim special për Vinicius dhe Bellingham

3 Qershor, 16:28| Përditesimi: 3 Qershor, 16:31

  • Share

Me mbylljen e sezonit dhe fitimit për herë të 15 nga Real madrid i Champions League, është publikuar edhe formacioni më i mirë i këtij sezoni. Dy finalistët, Real Madrid dhe Dortmund dominojnë me nga 4 lojtarë nga 11 që janë gjithsej. Për spanjollët në formacionin e vitit në Champions janë Vinicius Junior, Bellingham, Rudiger dhe Carvajal, ndërsa për Dortmund Sabitzer, Maatsen, Hummels dhe portieri Kobel.

Tre lojtarët e tjerë janë Kanë i Bayern, Foden i Manchester Cityt, të dy në sulm dhe Vitinha në mesfushë i Paris SG. Lojtari i sezonit është zgjedhur Vinicius Junior, ndërsa Bellingham lojtari i ri më i mirë i vitit.

Ne.k./ReportTv.al
Komento
  • Sondazhi i ditës:

    Jeni dakord që në Shqipëri të ndalohet përdorimi i euros për pagesa?