'Dosja K'/ Zef Lekaj, kompozitori i 'Qingjit të vogël', muajt e vështirë të hetuesisë, ndërsa duronte torturat edhe pse i moshuar

4 Qershor, 20:28| Përditesimi: 5 Qershor, 07:49

  • Share

Sonte në “Dosja k”, pjesa e dytë e dokumentarit kushtuar kompozitorit të famshëm Zef Lekaj.

Rrëfimet e të birit mbi arrestimin dhe muajt e vështirë të hetuesisë, ndërsa duronte torturat edhe pse i moshur e në moshë pensioni.

Përballa e tij me operativin, i cili hakmerrej se pse kompozitori nuk e kishte përshëndetur dikur në ruugë dhe historia e ndalimit të këngës së tij të famshme “Qingji i Vogël”.

K.M//ReportTv.al
Komento
  • Sondazhi i ditës:

    A besoni se SPAK do të bëjë drejtësi për 21 janarin?