Qëndrim Ismajli

Conference League/ Incident për Tiranën para ndeshjes me Torpedon, mbrojtësi dardan nuk lejohet të udhëtojë me skuadrën

9 Korrik, 18:36| Përditesimi: 9 Korrik, 18:37

  • Share

Tirana luan të enjten ndeshjen e parë në Conference League në orën 19:00 kundër Torpedo Kutaisit në Gjeorgji.

Bardheblutë duhet të bëjnë pa mbrojtësin Qëndrim Ismajli. Futbollisti i afruar gjatë merkatos së verës tek bardheblutë nuk ka mundur që të udhëtojë drejt Gjerogjisë. Ky shtet nuk e njeh Kosovën dhe duke qenë se Ismajli ka vetëm pasaportë kosovare, nuk është lejuar të udhëtojë drejt shtetit gjeorgjian.

Kjo nuk është hera e parë që skuadrat shqiptare përballen me probleme të tilla, ku lojtarëve nga Kosova ose vendet e huaja nuk lejohen të udhëtojnë në shtete të ndryshme.

S.DH/ReportTv.al
Komento

Komente

  • Nini bules: 09/07/2024 20:07

    Vari arin kosovarit

    Përgjigju
  • Sondazhi i ditës:

    Hapësirat publike në plazhe, sipas jush janë: