Armando Broja

Armando Broja flet me zemër! ‘Dua të bëhem ikonë e Kombëtares’, e bëj për babain dhe Shqipërinë

9 Qershor, 15:36| Përditesimi: 9 Qershor, 15:38

  • Share

Sulmuesi kuqezi i kombëtares, Armando Broja është një nga talentet që gjithmonë flitet shumë. 22-vjeçari pritet të shkëlqejë në Euro 2024 në Gjermani me fanelën e kombëtares.

Broja dëshiron të bëhet jo vetëm një ikonë e Kombëtares , por edhe emri i tij të mos harrohet kurrë.

Për “Gazetta dello Sport”  Broja ka theksuar se diçka të tillë do të bëjë gjithmonë për babain dhe Shqipërinë.

“Jam shumë krenar kur luaj për Shqipërinë. Mund të bëhem një ikonë e të mos harrohem sa të jetë jeta. Kur karriera ime të ketë perënduar dua që emri im të mos harrohet kurrë! Këtë e bëj për Shqipërinë dhe babain”, ka thënë talenti i Kombëtares.

Xh.K/ReportTv.al
Komento
  • Sondazhi i ditës:

    A besoni se SPAK do të bëjë drejtësi për 21 janarin?